Haluze

Vtipy a haluze

Mafia II - O hre

Gameplay

Oproti prvnímu dílu je v pokračování zastoupeno automatické obnovování zdraví, které je např. v sérii Call of Duty či ve hře El Matador. Dle hráčem nastavené obtížnosti se pak bude odvíjet, do jaké míry se při zranění hráčovo zdraví obnoví. Ve hře je možno po stisku klávesy se skrýt za okolními předměty a z poza nich střílet (jako například v Gears of War).

Vozidla

Ve hře bude tentokrát k dispozici také výběr realističnosti řízení vozidel - hráč si může zvolit mezi arkádovým stylem jízdy, který nevyžaduje tolik hráčových zkušeností, a mezi realistickým stylem jízdy, který se více blíží tomu, jaký byl u prvního dílu hry. Dokonce jde i auta různě upravovat - měnit laky, kola, motory, ráfky atd. Ve hře jsou auta z různých období, a to: předválečná, válečná a poválečná. Auta lze do těchto kategorií rozdělit podle materiálu (v poválečném USA byl nedostatek železa a proto výrobci aut dělali některé části aut ze dřeva - střecha, dveře...) a několika dalších znaků. Ve hře se vyskytuje autobus, nákladní vůz a mnoho dalších vozidel. Ve hře jsou dokonce i tzv. Hot Rody, tedy auta, které si podomácku upravili a vylepšili obyčejní lidé. Tato auta skutečně existovala, bohužel evropané o nich často nikdy neslyšeli, a proto si myslí, že je to výmysl. Takové auto můžete vidět zde.

Auta, stejně jako v prvním dílu, je možné krást. Na výběr jsou dva způsoby: Smash the window (Rozbít okénko) a Pick lock (vypáčit zámek). Přičemž rozbití je mnohem rychlejší, ale hlasitější a páčení delší a tišší.

Zbraně

Ve hře se opět vyskytují zbraně z prvního dílu, několik je jich však přidáno. Mezi "staré" patří: Colt 1911 (v ukázkách jde vidět "vylepšená" verze s prodlouženým, a tím pádem větším, zásobníkem), revolver Smith & Wesson Model 38, Smith & Wesson Model 29, Thompson M1928, Thompson M1A1 a opakovací (pumpovací) brokovnice. Mezi "nové" patří: brokovnice Remington 870, MP40 (německý válečný samopal), M3 Grease Gun (americký válečný samopal - tzv. olejnička) a MP 28 (samopal) případně MG42 (německý válečný kulomet - americkými vojáky často nazýván Hitler's Buzzsaw - Hitlerova Pila), Mauser C 96 (německá válečná pistole - častý suvenýr amerických vojáků), Beretta Model 38 (italský samopal), M1 Garand (americká puška), Kar 98k (německá puška). Ze "studených" zbraní jsou tu pouze pěsti. V dřívějších trailerech byla zobrazena basebalová pálka a nůž. Ty byly později ze hry odebrány.

Cut-scény

Hra obsahuje dvě hodiny in-game cutscén. Předchozí hra, Mafia: The City of Lost Heaven, měla scénář dlouhý 400 stránek, oproti tomu scénář Mafie II má 700 stran. Daniel Vávra, scénárista, designér a režisér předchozí hry, srovnal tyto dvě hry "Mafia byla úctou ke gangsterským filmům a jejich romantické vizi. Mafia II je odvážnější, realnější, temnější a s efekty založenými na realitě. "

Město

Příběh se odehrává ve fiktivním americkém přístavním městě Empire Bay (dříve Empire City), jehož předlohou se staly San Francisco a New York, s vlivy Chicaga a Detroitu. Na ploše přibližně 16 čtverečních kilometrů může hráč potkat známé monumenty nového světa - např. Woolworth Building, Empire State Building, Brooklyn Bridge nebo Golden Gate Bridge. Dále je Empire Bay rozděleno na několik městských čtvrtí, z nichž každá má svou charakteristickou kulturu a zajímavosti. Hráč tak může navštívit například Čínskou nebo Italskou čtvrť, ve kterých organizovaný zločin jen kvete. Hráč bude moci rovněž navštívit několik desítek interiérů, a to bez jakéhokoliv načítání, při pobytu v interiérech tedy bude moci sledovat, co se právě děje v exteriérech a naopak.

Ve městě je asi 25 000 stromů a keřů, 100 telefonních budek, 14 000 interaktivních objektů (plot, který jde zničit, odpadkový koš, jenž jde převrátit) a 3000 statických objektů.

Lokace

Město i jednotlivé lokace se mají během hry měnit. Jako příklad je často uváděn Joeův byt. Ve hře má projít celkem třemi změnami. .

  • 40.léta - je konec války a v USA je skličující čas. Byt vládne domáckými barvami a je vybaven starým nábytkem.
  • 50.léta - Začátek - Po vstupu světa do padesátých let, všechno vypadá zajímavěji. Lidé začínají vyjadřovat sebe sama. Joe nakupuje nové a drahé kusy nábytku - nová televize.
  • 50.léta - Průběh - Joe vkládá všechny peníze do realizace vlastních snů. Byt znázorňuje nabytý majetek. Naneštěstí také jeho trochu excentrickou povahu. 

Hlavní postavy

Hlavní postavou v Mafii 2 je mladý Vito Scaletta, jenž bojoval ve druhé světové válce. Jeho dlouholetý přítel, Joe Barbaro, mu ze začátku pomůže dostat se natrvalo z armády.

Ve hře je přes 200 postav a průměrně práce na jedné z nich, trvaly přes dva týdny.

 

Môj prvý pocit z tejto hry bol viac ako dobrý, dej dobre prepracovaný, po grafickej stránke tiež v pohode a aj trocha humoru. =)